0
Ustaw
UWAGA! Wartości kolorów podawaj w zapisie #HEX. Link do obrazka musi kończyć się jego rozszerzeniem (.jpg, .png,.jpeg).

ZmieńStan obecnyWyczyśćZamknij

Go down
Początkująca czarodziejka
Początkująca czarodziejka
Uprawnienia : Użytkownik

Punkty : 45
Data dołączenia : 28/04/2018
Zobacz profil autora

LoliRock Music Revolution

on 11/7/2018, 10:53
Fanfikcja na podstawie LR opowiadająca o trójce dziewczyn: Iris, Talii i Aurianie z zespołu Lolirock, które poszukują nowej wokalistki. Zostaje nią Laurene, księżniczka z planety Ephanesse. Okazuje się, że jej kuzynami są Mephisto i Praxina, planeta została zniszczona, a zły Gramorr pojmał jej rodziców i malutką siostrzyczkę. Księżniczki decydują się pomóc Lau i uwolnić jej rodzinę.

Rozdział 1

Poszukiwanie Piosenkarki
Iris, Talia i Auriana postanowiły, że poszukają nowej wokalistki do swojego zespołu Lolirock. Zjawiło się mnóstwo młodych, ale niezbyt utalentowanych dziewczyn. Zrezygnowane nastolatki miały już rezygnować, gdy pojawiła się ona. Długie czarne włosy spływające po ramionach, zielone oczy wpatrzone wyczekująco w idolkę.
- Kojarzę tę twarz - powiedziała Talia.
- Skąd - zapytała Iris.
- Z planety Ephanesse - odparła Talia, zamyślając się.
- Co? - nie rozumiała Auriana.
- Ona pochodzi z planety Ephanesse - odpowiedziała Talia. - Ta dziewczyna to Laurene.

Dziewczyna szła przez miasto niesamowicie szczęśliwa. Nagle tuż obok niej wyrósł czerwony kryształ. Przeraziła się.
Zaczęła biec. Ataki się nasilały. Wtedy ich zobaczyła. Byli to Praxina i Mephisto, słudzy Gramorra.
- Jak miło cię widzieć, droga Laurene - odezwała się Praxina.

Iris, Talia i Auriana wołają Laurene:
- Leć z nami!
- Jeszcze z tobą nie skończyłam! - Praxina do Laurene.
- Ale ja z tobą tak! - warknęła Laurene.
Pobiegła do dziewczyn, a Praxina i Mephisto zniknęli.

- Czego ona od ciebie chciała? - spytała Iris.
Zawstydzona Laurene odpowiedziała:
- Nic takiego.
- Naprawdę? - zająknęła się dziewczyna.
- Pamiętasz, uratowałyśmy cię przed Praxiną i Mephisto - rzekła Talia.
Wtedy do Laurene wróciły wszystkie wspomnienia z tego dnia.
- Tak, pamiętam - w oczach zaszkliły jej się łzy. - Przepraszam, ale nie chcę od tym rozmawiać - wykrztusiła.
- Nam możesz powiedzieć - odparła łagodnie Iris.
- Jestem księżniczką Ephanesse - zaczęła Laurene. - Moja planeta była naprawdę cudownym miejscem. Dopóki nie pojawili się tam Gramorr, Praxina i Mephisto. Przemienili mój dom w ruinę, a moich rodziców i malutką siostrzyczkę pojmali - łzy strumykami spływały z jej twarzy. - Żeby tego jeszcze było mało, Praxina i Mephisto to moi kuzyni - złość mieszała się w niej ze smutkiem.
- Praxina i Mephisto to twoi kuzyni? - zadała pytanie Iris. - I dlaczego chcieli pozbyć się twoich rodziców i domu?
- Nasze rodziny się nienawidzą - wyznała Laurene. - Praxina od zawsze zazdrościła mi wszystkiego - domu, rodziny, przyjaciół. Ona miała tylko Mephisto, a i tym nie umiała się nacieszyć. Ona nie ma serca. Moim celem jest uratowanie rodziny - zakończyła.
Iris ją przytuliła i powiedziała:
- Nie jesteś w tym sama, Laurene. Ja również znalazłam się w takiej sytuacji. Pomożemy ci.

- Macie coś nowego? - spytał Gramorr.
- O tak, panie - odparł Mephisto, a Praxina zaśmiała się złowieszczo.
- Nasza kuzyneczka się odnalazła - dodała Praxina.
- Teraz nikt nas nie powstrzyma, hahahahaha...
- O kim wy mówicie? - zadał pytanie Gramorr.
- No jak to o kim? - oburzyła się Praxina. - O słodkiej Laurene.
- O jakiej Laurene? Kim ona jest?
Mephisto: Panie, nie pamiętasz pogromu na Ephanesse? Była tam taka jedna brunetka.
Gramorr: Laurene?! Księżniczka Ephanesse?! - zaświeciły się mu oczy.
Mephisto: My jesteśmy jej kuzynami.
Gramorr: Kuzynami? Czyżby? Wy macie kuzynkę?! Teraz to już wiem! Chciałbym się dowiedzieć o niej.
Praxina: Nie ma co o niej opowiadać. Głupia dziewczyna, wieczna niezdara. Jak taka miernota miałaby kiedyś rządzić krajem!
Mephisto: Po prostu jej zazdrościsz.
Praxina: Zamknij się! Niby czego?!
Gramorr: Nie obchodzi mnie, jaka jest, macie ją natychmiast znaleźć! Jak tylko ją unieszkodliwię, nikt nie stanie mi na przeszkodzie w zdobyciu Ephanesse.
Mephisto: Panie, a co z Iris?
Gramorr: Ją też macie znaleźć!
Praxina: To akurat nie będzie trudne.

W domu Pearline(cioci Laurene)
Laurene: Cześć, ciociu. Przyjechały do mnie trzy dziewczyny z wymiany: Iris, Talia i Auriana. Czy mogą u ciebie zamieszkać?
Pearline: A z jakiego kraju przyjechałyście, dziewczyny?
Laurene: Iris pochodzi z Ephedii, Talia z Xeris, a Auriana z Volty. To są trzy małe państwa.
Pearline. Oczywiście, kochanie. Dobrze, że znalazłaś sobie przyjaciółki. Witajcie w moim domu!

Dziewczyny siedzą w pokoju. Talia zaczyna mówić:
- A więc tak. Zróbmy próbę. Laurene, powtórz: ,,Laurene, księżniczka Ephanesse!''
- Laurene, księżniczka Ephanesse!
Dziewczyny słyszą jakieś krzyki na dole i Auriana mówi:
- Laurene, masz szansę się wykazać.
Laurene wychodzi na dwór i widzi Praxinę i Mephisto. Praxina do Laurene:
- Witaj, Laurene.
Mephisto: Chcesz iść do Gramorra, żeby ciebie bliżej poznał, co?
Laurene: To wy zniszczyliście moją planetę i dom oraz chcieliście się pozbyć moich rodziców!
Praxina: Doprawdy? Dlatego czas, żebyś dołączyła do rodziny.
Laurene: Nigdy!
Mephisto: Jesteś tego pewna, słonko?
Laurene: Jeżeli tak, to proszę bardzo! Crystal Solar!
Mephisto i Praxina: Aaa!

Auriana: Byłaś świetna!
Talia: Brawo, Laurene!
Laurene: Dziękuję wam. Ale oni tak łatwo nie odpuszczą.
Iris: My im też nie.
Uściskały się.

Gramorr: I co, znaleźliście ją?
Mephisto: Yyy...
Gramorr: Dlaczego jej nie znaleźliście?! Kazałem wam jej przecież szukać!!
Praxina: Znaleźliśmy ją, tylko że ona nas pokonała! Ona ma potężną moc.
Gramorr: Co? Jak to?
Praxina: Ona ma wielką potężną moc. Ale ja mogę działać razem z Mephisto i użyć własnej, która będzie jeszcze potężniejsza. I nikt już nas nie pokona, hahahahaha...
Gramorr: Więc nie gadajcie, tylko do roboty!
Praxina i Mephisto: Tak jest, Gramorr.
Praxina: Laurene zapłaci. Za wszystko.

Jeśli wam się podobał pierwszy rozdział opowiadania, zapraszam do wyrabiania opinii Zgiń
Powrót do góry